Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia w szkole wcale nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a na kolejnych zajęciach z kodowania i programowania. Wprawdzie temat iście zabawowy, ale dużo się nauczyliśmy. Jak się okazuje praca z robotem nie jest taka prosta. Trzeba trzymać się określonych zasad, umieć odpowiednio zastosować podane komendy, aby nasz robot Ozobot Evo zrobił zadanie tak, jak tego chcemy. Ćwiczymy precyzję ruchów, poznajemy komendy, ale i rozwijamy też umiejętność pracy w grupie oraz rozwijamy wiedzę zdobytą na lekcjach. Tym razem uczyliśmy się komendy „Tornado” i „Rotacja” i sprawdzaliśmy, jak robot zachowuje się przy tych komendach. Największą frajdą okazały się puzzle, dzięki którym tworzyliśmy własne trasy dla robota.