Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na początku października (5 i 9.10) uczniowie klas IV c i IV d brali udział w zajęciach zielonej szkoły pod hasłem „Leśne wieści”. Zajęcia odbyły się w Chełmskim Parku Krajobrazowym na terenie gminy Sawin. 
Zieloną lekcję prowadziła pani Małgorzata Deneka Angel – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. 
W leśniczówce w Sawinie uczniowie mogli podziwiać trofea myśliwskie oraz uczyli się rozpoznawać grzyby jadalne i te niejadalne. Podczas spaceru po lesie poznawali poszczególne piętra lasu, charakterystyczną dla nich roślinność i mieszkańców. 
W części warsztatowej zajęć dzieci stworzyły „żywe drzewo” oraz korzystając z przyrodniczych tablic informacyjnych i zdobytej wiedzy zmierzyły się z licznymi zadaniami i zagadkami dotyczącymi ekosystemu lasu. 
Wszyscy uczestnicy zajęć za aktywną pracę otrzymali drobne upominki.
Pobyt na ścieżce przyrodniczej zakończyło pieczenie kiełbasek na tradycyjnym ognisku.
Organizatorkami wyjazdów były wychowawczynie – pani Marzena Stadnik i pani Iwona Synowiec.

  • 4
  • 7
  • 1
  • 5
  • 3
  • 6
  • 2