Uczniowie klasy 1 A podczas zajęć z kodowania mieli okazję wziąć udział w jednym z trzech zadań w konkursie nawiązującym do stulecia odzyskania niepodległości organizowanym przez ogólnopolski program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje, jakie zdobyli podczas innych zajęć w szkole o tym święcie. Na zajęciach rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być Polką lub Polakiem, co oznacza słowo patriota. Pracowaliśmy z atlasem geograficznym, ucząc się nazw państw sąsiadujących z naszym krajem, poznawaliśmy ich granice i flagi. Następnie uczniowie przyklejali nazwy państw i ich flagi przy granicy Polski. Po tym zadaniu uczniowie na serduszkach rysowali wartości, które są istotne w byciu dobrym patriotą. Serduszka zostały umieszczone w konturze Polski, a dookoła nich uczniowie narysowali trasę, po której poruszał się nasz Ozobot Evo. Uczniowie nauczyli się przy tym komendy „Pauza 3 s.”, dzięki której robot mógł zatrzymać się na chwilę i poznać zaproponowane przez dzieci wartości. Uczniowie wykonali także dyktando graficzne z konturem naszego państwa.

• jp_07
  • jp_04