18 maja 2022 r. uczniowie klas VIIc, VIIe i VIa uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.
Ważnym punktem programu było zdobycie szczytu Łysej Góry, na który uczniowie weszli od Nowej Słupi. Podczas wspinania się usłyszeli od przewodnika wiele ciekawych historii związanych z tym szlakiem oraz mogli zobaczyć m.in. „skamieniałego pielgrzyma”, tzw. buk Jagiełły i Kopiec Czartoryskiego. Na szczycie zwiedzili klasztor, odwiedzili krypę Jeremiego Wiśniowieckiego, skorzystali z czasu wolnego na zakup pamiątek.
Następnie z platformy widokowej na Gołoborze uczniowie zobaczyli wyjątkowe dla tego terenu rumowiska skalne właśnie tzw. gołoborze.
Kolejną atrakcją było zwiedzenie Zamku w Chęcinach. Z wież tego pięknie położonego obiektu zabytkowego, uczniowie podziwiali wyjątkowy krajobraz ziemi świętokrzyskiej.
Pobyt w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno dostarczył uczniom kolejnych wrażeń. Spacerem Aleją Miniatur w tym miejscu, zwiedzili najatrakcyjniejsze zabtyki całego świata.
Wycieczka była wyśmienitą lekcją geografii i historii, z pewnością wzbogaciła wiedzą uczniów o bogactwie dziedzictwa naszego kraju.
Wycieczkowiczom dopisała słoneczna pogoda i dobry nastrój.

Zdjęcie przedstawiające uczniów podczas wycieczki szkolnej. Uczniowie siedzą na schodach.