Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytelnictwo, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również biorą w nim udział. I etap konkursu  polegał na wypożyczeniu przez uczniów z biblioteki szkolnej książek z listy konkursowej i wypełnieniu testu do każdej książki.Testy zawierały pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu oraz pytania dotyczące matematyki, przyrody, historii, związane tematycznie z daną książką. Wypełnione formularze uczniowie oddawali do biblioteki, gdzie zostały ocenione.  
Uczniowie, którzy zdobyli wymaganą ilość punktów wzięli udział w szkolnym teście eliminacyjnym do półfinałów. Troje zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym przechodzi do wojewódzkiego półfinału. Etap I koordynowały w szkole p. Elżbieta Kaczyńska i p. Berenika Błazucka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie czytelnicze i gratulujemy wytrwałości.

Nazwiska półfinalistów podamy wkrótce!

 • 1
 • 2017-03-10 08_Fotor13
 • 5
 • 6
 • 2017-03-10 08_Fotor11
 • 2
 • 3
 • 8
 • 2017-03-10 08_Fotor12
 • 7
 • 2017-03-10 08_Fotor10
 • 9
 • 2017-03-10 08_Fotor14
 • 4