Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pod tym hasłem w dniach 8-15 maja odbył się XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
W naszej szkole Tydzień zainicjowali uczniowie klasy 3b z wychowawca Iwoną Buczek. Odwiedzili bibliotekę z bukietem pachnącego bzu i było: wspólne czytanie, odnajdywanie znanych nazwisk pisarzy w zdaniach, zawodów związanych z książką i odgadywanie tytułów bajek w czytanym tekście. Emilka Lachowska jako pierwsza rozwiązała wszystkie zadania. Tytuł Pożeracza książek otrzymali Oliwia Zembrzycka i Bartek Łopucki za pasję do czytania i częste wizyty w bibliotece. Gratulujemy!
Uczniowie kl. IV b i V b wzięli udział w Maratonie czytania literatury patriotycznej w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie i sesji fotograficznej "Portret z książką".
W ramach obchodów został zorganizowany również konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” przeznaczony dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej.
Na naszych czytelników czekał też mini-konkurs czytelniczy. Uczestnicy mieli za zadanie odszukać w opowiadaniu ukryte tytuły. Nagrodę niespodziankę za najwięcej podanych tytułów otrzymały: Weronika Urban kl. VI a, Karolina Ciszek i Weronika Budziszewska kl. V b, Kornelia Rachubik i Paulina Dziaduszyńska kl. IV b.
Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach „Popołudnie z książką”, słuchały bajek audio, czytały książki 3D oraz w formie tradycyjnej.
Wszyscy odwiedzający w tych dniach bibliotekę mogli wpisywać swoje ulubione tytuły książek w bibliotecznym rankingu bestsellerów książkowych.
Ogłoszono szkolny konkurs fotograficzny „SLEEVEFACE z książką”, na prace uczniów czekamy do 28 maja 2018 r. Zajęcia dla uczniów zorganizowała i przeprowadziła p. Elżbieta Kaczyńska.

 • img_0255
 • img_0319
 • img_0261
 • img_0270
 • 20180516_140427
 • 20180516_125540
 • img_0250
 • img_0226
 • img_0282
 • img_0274
 • img_0258
 • img_0252
 • img_0286
 • 20180516_135232