Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Każde dziecko otrzymało album, w którym Rodzic swoim podpisem potwierdzać będzie każdorazowe, codzienne głośne czytanie przez co najmniej 10 minut. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica będzie nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”. Odbędą się również zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz pakietów materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania. Ponadto uczniowie indywidualnie wykonają prace konkursowe:
Klasy I narysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.
Klasy II stworzą komiksy o Słodziakach.
Klasy III napiszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują.
Na prace uczniów czekamy do 15 października 2018 r. 
W konkursie ogólnopolskim nagrodzonych zostanie 15 prac, ich autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19.11.2018 r. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”. W szkole akcję przeprowadzi Klub Czytelnika pod opieką p. Elżbiety Kaczyńskiej i p. Anety Kowalewskiej.

Zapraszamy uczniów klas I – III i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji!

animals