Uczniowe klas VIa i VIc rozpoczęli pracę w międzynarodowym projekcie "Let's start our friendship with a Christmas card!" na platformie eTwinning. Celem projektu jest nawiązanie znajomości z uczniami szkół podstawowych w krajach europejskich porzez wysłanie konkretnym osobom kartek światecznych z życzeniami oraz listów, w których opiszą siebie, swoje zainteresowania, rodzinę, a także tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Korespondencja prowadzona jest w języku angielskim. Nasi uczniowie otrzymają w zamian kartki i listy od swoich rówieśników z innych krajów - Grecji, Włoch i Hiszpanii ... Każdy uczestnik projektu zna już imię swojego przyszłego korespondenta i własnoręcznie wykonuje kartkę. Kartki i listy będą wysłane tradycyjną pocztą.
Udział w projekcie jest wspaniałą okazją, aby doskonalić umiejętność redagowania listów, rozwijać słownictwo, a także pokonywać barierę językową. Uczniowie mogą wykazać się znajomością języka angielskiego i mieć satysfakcję, że potrafią porozumieć się w tym języku. Być może przyjaźnie zawarte podczas tego przedsięwzięcia nie będą tylko chwilowymi znajomościami, lecz staną się początkiem ciekawej przygody, jaką jest poznawanie ludzi innych kultur oraz miejsc, z których pochodzą. Opiekunem projektu jest p.Magdalena Zosiuk.

etwinning1