Christmas AR to kolejna aplikacja dotycząca rzeczywistości rozszerzonej, którą poznali uczniowie kl. 3a podczas zajęć tabletowych. Wychowawczyni klasy p. Elżbieta Dras zaskoczyła swoich podopiecznych „technologiczną choinką", którą ozdabiały duże i małe znaczniki ukryte w tajemniczych kwadracikach zupełnie niezapowiadających niespodzianek, jakie czekały na uczniów. Prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero w momencie uruchomienia aplikacji na urządzeniach mobilnych. Znaczniki po zeskanowaniu zaczęły żyć swoim magicznym życiem! Prawdziwe czary! Pojawił się np. Mikołaj, renifer, bałwan, bombki i dzwoneczki. Aktywne zajęcia z technologią AR zakończyły się pamiątkowymi fotkami.