Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DORADCY ZAWODOWI

p. Ewa Karpiuk-Koleniec

p. Jolanta Rozwód

Godziny pracy doradców zawodowych

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

p. Ewa Karpiuk-Koleniec

11:40-12:25

--------- --------- --------- 8:00-11:30

p. Jolanta Rozwód

10:45-11:30
12:45-14:30

--------- 9:50-10:35 9:50-10:35 ---------

 

plakat reforma 

Myśląc o swojej przyszłości, o tym, kim być i gdzie znaleźć miejsce dla siebie na rynku pracy, warto skorzystać z pomocy fachowca. Nasza szkoła proponuje pomoc doradcy zawodowego.

Kim jest doradca zawodowy?

Jest to osoba zajmująca się poradnictwem zawodowym. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Jego główne zadania:

1. Systematyczne diagnozowanie zapotrzebowania uczniów na informacje i pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej.
2. Gromadzenie, aktualizacja i udostępnianie informacji edukacyjnych i zawodowych właściwych dla danego poziomu i kierunku kształcenia.
3. Udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom i ich rodzicom.
4. Prowadzenie grupowych zajęć aktywizujących, przygotowujących uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.
5. Kierowanie, w sprawach trudnych, do specjalistów: doradców zawodowych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i urzędach pracy, lekarzy itp.

Czy rodzice mogą być doradcami?

Rodzicu- jak pokazują badania, to Ty masz największy wpływ na podejmowanie decyzji przez Twoje dziecko. Jesteś pierwszym doradcą swojego nastolatka w przeróżnych sprawach dnia codziennego, zatem spróbuj także wesprzeć go w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu.

Masz pytania? Przyjdź do doradcy zawodowego

Zapraszam na indywidualne konsultacje dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli.