Miło nam ogłosić, że konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim wygrał uczeń klasy IIa Tymoteusz Sobański. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Oceniono pomysł, staranność wykonania i poprawność językową napisanych życzeń. Zwycięzcy i pozostałym uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Organizatorem konkursu była p. Magdalena Zosiuk.

IMG 20190109 192713

Upamiętniając 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 19.11.2018 uczniowie klas ósmych przystąpili do Szkolnego Konkursu Historycznego „Jeszcze Polska nie zginęła – Bój o odzyskanie Niepodległości”. Celem zmagań konkursowych było kultywowanie pamięci o bohaterach historycznych, którzy kształtowali polską tożsamość i przyczynili się do walki o wskrzeszenie państwa polskiego. Pogłębiając wiedzę o Ojcach Niepodległości: Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim oraz wydarzeniach na ziemiach polskich w latach 1795-1918, ósmoklasiści zwrócili uwagę na dorobek minionych pokoleń biorących udział w procesie odbudowy polskiej państwowości. Zachowując pamięć o przeszłości zadania konkursowe najlepiej rozwiązała Monika Rak zajmując I miejsce (VIII a). Drugą lokatę zdobył Karol Pilarski (VIII c). Trzecie miejsce uzyskała Maja Żabińska (VIII c).
Gratulujemy laureatom!
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Szczepanik.

dsc 4645

30 października 2018 r. w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs pt. „Młodopolski Syzyf” dedykowany dla uczniów klas ósmych i III gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja osoby Stefana Żeromskiego - polskiego pisarza, publicysty i dramaturga oraz jego twórczości, wdrożenie do samodzielnego zdobywania wiadomości, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego pytania otwarte związane z najważniejszymi faktami z życia i twórczości Żeromskiego, wykazanie się znajomością opowiadań: „Siłaczka”, „Doktor Piotr”, „Echa leśne”, „Zmierzch”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się również z krzyżówką, rozszyfrowywali zakodowany tekst, rozpoznawali na zdjęciach miejsca związane z Żeromskim. Każdy z członków drużyny losował również indywidualne pytania.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce - drużyna klasy 8c: Martyna Kudelska, Karolina Kołtuska, Karol Pilarski
II miejsce - drużyna klasy 8b: Łukasz Głaz, Mateusz Dyczko, Mateo Wasilewski
III miejsce - drużyna klasy IIIc gimnazjum: Paulina Jańczuk, Alicja Siatka, Nikoleta Pawelec

Konkurs był kontynuacją działań zespołu promocji szkoły w ramach przedsięwzięć związanych z narodowym czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przygotowała go i przeprowadziła p. Maria Delekta.

20181030 111729

W miesiącu czerwcu uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum przystąpili do dwóch konkursów plastycznych zorganizowanych przez MDK w Chełmie pn. „Moje, Twoje, Nasze prawa” - konkurs na plakat oraz fraszkę. Rok 2018 został ogłoszony w Chełmie Rokiem Praw Dziecka. Konkurs jest podsumowaniem działań przeprowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury pod hasłem „Nie ma dzieci - są ludzie...” (Janusz Korczak). Na konkurs nadesłano łącznie 35 prac, w tym: 29 plakatów i 6 fraszek.
Komisja Konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących autorów z SP 8:
Kategoria - plakat:
Wyróżnienie: Aleksandra Kurdziel, Julia Sprawka, Julia Mroczek, Hubert Makara, Agata Mikulska
Nagroda: Zuzanna Głowacka, Milena Morawska, Katarzyna Jarzębkiewicz, Izabela Makara
Kategoria - fraszka:
Nagroda: Jakub Stadnik

Kolejny konkurs o tematyce „Bezpieczne wakacje” wpisał się w ideę Roku Praw Dziecka, ponieważ jednym z praw, jakie przysługują dzieciom, jest prawo do bezpiecznego wypoczynku. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w domu, w lesie, nad wodą, w górach itp., kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom oraz popularyzowanie zasady bezpiecznego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń, które mogą się pojawić tam, gdzie dzieci spędzają wakacje.
Do konkursu przystąpiło łącznie 145 autorów z 14 chełmskich placówek.
Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujących autorów z naszej placówki:
Wyróżnienie: Jakub Pietrzykowski – kl. Vc
Nagrody: Karolina Przybylska – kl.IIb gimn.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!
Opiekunem wyróżnionych i nagrodzonych uczniów jest p. Ewa Słomczyńska.

prawa dziecka 20180614 103535

11 maja br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie odbyła się XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Poprawnej Pisowni Wyrazów Związanych ze Zdrowiem. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o czystość i piękno języka ojczystego oraz doskonalenie sprawności językowych poprzez umiejętne stosowanie zasad ortograficzno-interpunkcyjnych. Uczniowie klas czwartych i piątych z terenu naszego miasta: nr 3, 7, 8, 11, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi ,,Razem” zmagali się z pułapkami poprawnościowymi.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Mistrz Ortografii – Agata Radzicka  – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

II miejsce – Michał Ślusarczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
III miejsce – Julia Kuryś – Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie.

Uczniowie klasy Vc ( n-l języka polskiego - p. Agata Wojtasiuk) przygotowali dla gości przedstawienie ,,Baśń higieniczna o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.
Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Agata Wojtasiuk, Ewa Skórzewska-Popek, Aneta Kowalewska.
Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników oraz zdrowy poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Ósemki.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.