W kwietniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów, którzy zmierzyli się z matematycznymi zadaniami. Komisja konkursowa wyłoniła 2 laureatów i przyznała 4 wyróżnienia.
Laureatami zostali: Michał Jankowski i Wiktor Gabrylewicz.
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Spyrka, Tomasz Michalczuk, Maciej Seniuk i Bartosz Wierak.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!
Konkurs przeprowadziły: p. Bożena Dziewulska i p. Jolanta Rozwód.

20190523 095334

4 kwietnia 2019 r. przeprowadzono Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którzy zmierzyli się z matematycznymi zadaniami. Komisja konkursowa wyłoniła 2 laureatów i przyznała 5 wyróżnień.
Laureatami zostali: Zuzanna Tokarska, uczennica klasy II a (n-l przygotowujący do konkursu p. Bożena Dziewulska) oraz Miłosz Wiśniewski, uczeń klasy II c (n-l przygotowujący p. Ewa Drzewiecka).
Zuzanna i Miłosz będą reprezentować naszą szkolę w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Planeta liczb”.
Wyróżnienia otrzymali:
- Jonatan Klajnert uczeń klasy II a,
- Kasjan Chyła i Klaudia Dyć, uczniowie klasy II b,
- Maciek Broniecki i Aleksandra Kaliszuk, uczniowie klasy II c.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!
Konkurs przeprowadziły - p. Iwona Molin i p. Marianna Niemczuk.

20190430 100656

Miło nam ogłosić, że konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim wygrał uczeń klasy IIa Tymoteusz Sobański. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Oceniono pomysł, staranność wykonania i poprawność językową napisanych życzeń. Zwycięzcy i pozostałym uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Organizatorem konkursu była p. Magdalena Zosiuk.

IMG 20190109 192713

Upamiętniając 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 19.11.2018 uczniowie klas ósmych przystąpili do Szkolnego Konkursu Historycznego „Jeszcze Polska nie zginęła – Bój o odzyskanie Niepodległości”. Celem zmagań konkursowych było kultywowanie pamięci o bohaterach historycznych, którzy kształtowali polską tożsamość i przyczynili się do walki o wskrzeszenie państwa polskiego. Pogłębiając wiedzę o Ojcach Niepodległości: Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim oraz wydarzeniach na ziemiach polskich w latach 1795-1918, ósmoklasiści zwrócili uwagę na dorobek minionych pokoleń biorących udział w procesie odbudowy polskiej państwowości. Zachowując pamięć o przeszłości zadania konkursowe najlepiej rozwiązała Monika Rak zajmując I miejsce (VIII a). Drugą lokatę zdobył Karol Pilarski (VIII c). Trzecie miejsce uzyskała Maja Żabińska (VIII c).
Gratulujemy laureatom!
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Szczepanik.

dsc 4645

30 października 2018 r. w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs pt. „Młodopolski Syzyf” dedykowany dla uczniów klas ósmych i III gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja osoby Stefana Żeromskiego - polskiego pisarza, publicysty i dramaturga oraz jego twórczości, wdrożenie do samodzielnego zdobywania wiadomości, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego pytania otwarte związane z najważniejszymi faktami z życia i twórczości Żeromskiego, wykazanie się znajomością opowiadań: „Siłaczka”, „Doktor Piotr”, „Echa leśne”, „Zmierzch”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się również z krzyżówką, rozszyfrowywali zakodowany tekst, rozpoznawali na zdjęciach miejsca związane z Żeromskim. Każdy z członków drużyny losował również indywidualne pytania.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce - drużyna klasy 8c: Martyna Kudelska, Karolina Kołtuska, Karol Pilarski
II miejsce - drużyna klasy 8b: Łukasz Głaz, Mateusz Dyczko, Mateo Wasilewski
III miejsce - drużyna klasy IIIc gimnazjum: Paulina Jańczuk, Alicja Siatka, Nikoleta Pawelec

Konkurs był kontynuacją działań zespołu promocji szkoły w ramach przedsięwzięć związanych z narodowym czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przygotowała go i przeprowadziła p. Maria Delekta.

20181030 111729