Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej pt. „Na rowerze czy na nogach – niech bezpieczna będzie droga” został rozstrzygnięty. Poprzedzony był on spotkaniem z pedagogiem szkolnym, panią Wiolettą Mazur, które poświęcone było tematowi „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego, poznali znaki drogowe oraz ciekawostki związane z omawianym tematem. Obejrzeli również krótki film edukacyjny.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac i wybór laureatów nie był łatwy. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Wanessa Kasperek, klasa I b
II miejsce – Kornelia Koziej, klasa III a
III miejsce – Inga Tracichleb, klasa I b

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs zorganizowała i nagrody ufundowała pani Wioletta Mazur.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji i Dniem Patrona Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie zapraszamy uczniów do udziału w następujących konkursach:
-dla uczniów klas VI-VIII konkurs wiedzy o szkole i patronie Bolesławie Zygmuncie Wirskim,
-dla uczniów klas IV-V konkurs poetycki, który polega na napisaniu oraz recytacji wiersza o szkole i patronie szkoły,
-dla uczniów klas IV-VIII konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela”.
Organizatorami konkursów są nauczyciele: p. Justyna Prystupa, p. Ewa Słomczyńska, p. Marzena Chrabąszcz.

Regulaminy konkursów znajdują się w poniższych linkach:

Konkurs wiedzy o szkole i patronie szkoły dla klas VI-VIII
Konkurs poetycki o szkole i patronie szkoły dla klas IV-V
Konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela”

Na szkolny konkurs plastyczny „Hej kolęda, kolęda” wpłynęło 28 prac, których autorami są uczniowie klas I-III. Jury przy ocenie wzięło następujące kryteria: zgodność z tematem, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, dobór techniki oraz walor estetyczny.
W dniu 4 grudnia 2019 r. komisja w składzie: p. Marianna Niemczuk i p. Iwona Molin wyłoniła autorów najciekawszych prac.
Laureatami konkursu zostali: Nina Manaj (I a), Amelia Soszyńska (I c), Aleksandra Góralczyk (II a), Łukasz Czelej (II b), Natalia Nowicka (II c), Jagoda Fic (III c).
Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy autorom najciekawszych prac!

20191219 101825

10 października w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas 4-8. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować fragment książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki. Oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz 7-8, brano pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu.
Jury w składzie: p. Monika Lenart, p. Lidia Sułek i p. Agata Wojtasiuk jednogłośnie wybrało zwycięzców.
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Kornelia Rachubik (kl. VI b)
II miejsce - Paulina Dziaduszyńska (kl. VI b)
III miejsce - Julia Banach (kl. VI b)
Kategoria klas VII-VIII:
I miejsce - Martyna Kociubińska (kl. VII b)
II miejsce - Anna Radzicka (kl. VII c)
III miejsce - Zofia Stelmaszuk (kl. VII c).
Kornelia i Martyna będą reprezentować naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy zwycięstwa!

1

11 października 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III. Przystąpili do niego uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych, którzy czytali fragmenty wybranych książek. Jury w składzie: p. Iwona Molin, p. Lidia Sułek i p. Marianna Niemczuk dokonało oceny uczestników mając na względzie technikę czytania oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą umiejętnością pięknego czytania. Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuł laureata Mai Oryszkiewicz-Polakowskiej, uczennicy kl. III c, która będzie reprezentować naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Wszystkim uczestnikom przyznano wyróżnienia i nagrody.
Serdecznie gratulujemy!

6