Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Ustawa rządowa z dnia 3 maja – zmiany ustrojowe Rzeczypospolitej”, w którym wzięło udział 15 uczniów klas ósmych. Kultywując pamięć o zwolennikach reform, którzy dążyli do przebudowy ustroju Rzeczypospolitej w XVIII stuleciu, młodzież wykazała się wiedzą na temat uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.
Pierwsze miejsce podczas rywalizacji konkursowej zajął uczeń klasy VIII b Szymon Polak. Drugą lokatę zdobył Kordian Adamczyk (VIII c). Trzecie miejsce uzyskali ex aequo Kamil Błaszczyk (VIII b) oraz Karol Muniak (VIII a).
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Szczepanik, nauczyciel historii.