Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 14 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Julia Romaszko (VIII a), Antoni Koszuta (VIII b) oraz Łukasz Głaz (VIII b) odnieśli zwycięstwo w VIII Konkursie Historycznym „Generał Gustaw Orlicz-Dreszer - życie i działalność na tle historii Polski w latach 1863-1918”, zorganizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Drużyna Ósemki pokonała reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Chełma oraz powiatu chełmskiego, wykazała się dużą wiedzą na temat dokonań postaci historycznej, którą cenił również Marszałek Józef Piłsudski. Przygotowując się do tej intelektualnej rywalizacji młodzież położyła szczególny nacisk na kwestię Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczniowie klas VIII zwyciężyli drużynowo, a także indywidualnie: Antoni Koszuta zajął I miejsce, zaś Julia Romaszko - II miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Szczepanik.
Serdecznie gratulujemy!

  • IMG_20181114_131944
  • 8
  • DSC_4686