W dniu 27 października br. uczniowie klasy IV b wraz z p. Agnieszką Szczepanik uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Celem spotkania było poznanie centrum życia kulturalnego miasta, rozbudzanie zainteresowania książką, zachęcanie do rozwoju i poszukiwania wiedzy oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji. Czwartoklasiści podczas zwiedzania Czytelni poznali zasoby biblioteki o tematyce regionalnej w postaci książek, czasopism, dokumentów życia społecznego, rękopisów, fotografii z różnych okresów dziejowych. Uczniów zaciekawiło szczególnie stanowisko komputerowe dla niedowidzących z drukarką brajlowską. Bibliotekarze placówki zaprosili naszych podopiecznych do bogatego w księgozbiór magazynu, w którym dzieci rozwiązały kilka zagadek. Zwiedzając Wypożyczalnię Zbiorów Audiowizualnych uczniów zainteresowały płyty winylowe, gramofony, audiobooki wraz z odtwarzaczami, książki brajlowskie, filmy, konsola do gier. W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci uczniowie poznali księgozbiór przypisany ich grupie wiekowej.
Miłym akcentem było odwiedzenie przez klasę 4 b Izby Pamięci Longina Jana Okonia, poświęconej pisarzowi związanemu z ziemią chełmską. Uczniowie obejrzeli rękopisy i manuskrypty, osobiste pamiątki, listy, fotografie oraz eksponaty indiańskie pochodzące ze zbiorów autora Trylogii indiańskiej.
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za poznanie jej walorów, a uczniów Ósemki zachęcamy do czytania książek i poszerzania wiedzy!

• photo6
  • photo3