Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

Uczniowie klasy VIII a i VIII c uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia, Skalnego Miasta oraz Kotliny Kłodzkiej (20.05. - 22.05.2026 r.). Wyjazd był pełen atrakcji, pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław. Spacerowaliśmy po rynku, podziwialiśmy zabytkową architekturę oraz poznawaliśmy historię miasta. Odwiedziliśmy też Hydropolis - jedyne w kraju Centrum Wiedzy o Wodzie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe formacje skalne i malownicze krajobrazy. Wędrówka wśród skał dostarczyła wszystkim wielu emocji i okazji do wykonania pięknych zdjęć. Podczas przejażdżki łódką flisak opowiadał nam czeskie anegdoty. Po południu udaliśmy się do Dusznik - Zdroju – miasta uzdrowiskowego w województwie dolnośląskim. Pijalnia Wód Mineralnych oferowała nam wody Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz i Zdrój Zimny.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kotlinę Kłodzką. Odwiedziliśmy urokliwe miejscowości oraz poznaliśmy najciekawsze atrakcje regionu. Spacerowaliśmy po unikalnym labiryncie w Górach Stołowych, słynącym z fantazyjnych formacji i wąskich przejść - Błędnych Skałach. Kolejną atrakcją turystyczną była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. W Sztolni Czarnej Dolnej podziwialiśmy podziemny wodospad.

Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku i zdobycia nowych wiadomości o historii oraz przyrodzie odwiedzanych miejsc.

Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: P. Marzena Chrabąszcz, P. Ewa Skórzewska-Popek, P. Agata Wojtasiuk oraz P. Piotr Radzięciak.

  • photo5
  • photo8
  • photo10
  • photo11
  • photo2
  • photo6
  • photo3
  • photo7
  • photo4
  • photo1
  • photo9