Dla upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania kościuszkowskiego w szkole odbył się szkolny konkurs historyczny. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów klas czwartych. Celem konkursu było przybliżenie postaci bohatera narodowego oraz rozwijanie wyobraźni.
Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Beata Tomaszczuk.
Laureaci:
I miejsce – Oliwia Michalczuk kl. IV c
II miejsce – Maja Oryszkiewicz-Polakowska kl. IV c
III miejsce – Bartosz Słowik kl. IV b
Wyróżnienia otrzymali: Zofia Sobczyk kl. IV c i Alan Pitak kl. IV b.
Konkurs zorganizowała p. Justyna Prystupa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

IMG 20210413 144235730 BURST001

Konkurs zorganizowany był z okazji Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji. Uczestnikami byli uczniowie klas IV – VII. Konkurs miał na celu popularyzację poezji wśród uczniów, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranego przez siebie wiersza o wiośnie w dowolnej technice plastycznej i formacie. Organizatorami konkursu były: p. Elżbieta Kaczyńska, p. Lidia Sułek, p. Ewa Słomczyńska.
Jury konkursowe dokonało oceny prac.
Nagrody otrzymują:
Amelia Kogut kl. VI a – „Pierwszy motylek” Władysław Broniewski
Kamila Poliwczak kl. VI c – „Kwiat maku” autor nieznany
Wyróżnienia:
Maja Oryszkiewicz – Polakowska kl. IV c – „Portret wiosny” Dorota Gellner
Maciej Seniuk kl. V a – „Pomylona wiosna” Joanna Kulmowa
Gratulujemy zwycięzcom!

Amelia Kogut 6 a Pierwszy motylek Władysław Broniewski

Dzieci z klas I-III uczestniczyły w szkolnym konkursie „Palmy i pisanki". Na konkurs zgłoszono 40 prac. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby wielkanocne, które wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Wielkanocnych. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Buczek i p. Elżbieta Dras dokonały oceny prac.
Tytuł laureata otrzymali:
Mateusz Seniuk (kl. Ia – p. Jolanta Rozwód)
Maja Tywoniuk, Filip Tapałaj, Aleksander Zaklika, Julia Łuć, Oskar Rymar, Nina Manaj, Julia Pomian, Julia Horyłek, Zofia Blicharz (kl. IIa - p. Elżbieta Dras)
Mateusz Sapiaszko (kl. IIb – p. Wioletta Lewczuk)
Wojciech Kania (kl. IIc – p. Joanna Wicha)
Wiktoria Wintmiller, Paweł Kania (kl. IIIa - p. Iwona Molin),
Krzysztof Raszczepkin, Bartłomiej Belniak – Pióro, Mikołaj Kołodziej, Bartłomiej Karwat, Sebastian Oliszkiewicz (kl. IIIb - p. Iwona Buczek)
Weronika Woźniak, Pola Kowalska (kl. IIIc - p. Marianna Niemczuk)
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Ekspozycja prac uczestników konkursu. Nagrodzone palmy i pisanki.

Zdjęcie przedstawia panią dyrektor szkoły i laureata konkursu historycznego, który trzyma w ręku dyplom oraz nagrodę.

Uczniowie klasy VI e, Kacper Kowalczuk i Karol Domański wzięli udział w konkursie, który poświęcony był setnej rocznicy upamiętniającej wydarzania Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Organizatorem konkursy była Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku wobec dokonań Polaków, a także zachęcenie do poznawania trudnych dziejów naszej Ojczyzny. Uczniowie w swojej pracy odnieśli się do wydarzeń z tego okresu oraz opisali działalność polskich patriotów, którzy walczyli w obronie Niepodległej Polski. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Beata Tomaszczuk – Dyrektor Szkoły.
Opiekun – Justyna Prystupa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcie przedstawia ucznia z dyplomem w ręku oraz panią dyrektor szkoły.

Uczniowie klas ósmych przystąpili do szkolnego konkursu historycznego, w którym wykazali się wiedzą na temat społeczeństwa polskiego, stawiającego czoło zbrojnej agresji hitlerowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego.
Najlepszy wynik i pierwsze miejsce podczas rywalizacji konkursowej uzyskał uczeń klasy VIII a Karol Muniak. Drugą lokatę zdobyła Weronika Ulińska (VIII c). Trzecie miejsce uzyskała Aleksandra Grzesiuk (VIII c).
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Szczepanik