Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

        Uczniowie klasy 5a w bieżącym roku szkolnym z sukcesem realizowali ogólnopolski projekt edukacyjny „Ja w relacjach”, przygotowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Ten wyjątkowy program został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji.

        Podczas specjalnych zajęć projektowych z wychowawcą, piątoklasiści intensywnie rozwijali swoje kompetencje społeczno-emocjonalne. Każde spotkanie było dla uczniów okazją do lepszego poznania siebie oraz rówieśników.

Czego nauczyli się uczniowie?

  • Asertywności i granic: dowiedzieli się, jak określać własne granice i mówić „nie” w szacunku do innych.
  • Poczucia własnej wartości: odkrywali swoje mocne strony i budowali pewność siebie.
  • Empatii i słuchania: rozwijali umiejętność wczuwania się w emocje innych oraz aktywnego słuchania.
  • Wyrażania potrzeb: nauczyli się mówić o swoich oczekiwaniach bez oceniania i krytykowania innych.
  • Rozwiązywania konfliktów: poznali techniki skutecznego i spokojnego żegnania klasowych sporów.

        Dzięki udziałowi w projekcie klasa 5a mocno wzmocniła relacje rówieśnicze, tworząc zgrany, bezpieczny i pełen empatii zespół.

        Gratulujemy uczniom oraz wychowawcy zaangażowania w rozwój tak ważnych życiowych umiejętności!

  • 3
  • 1
  • kolaz
  • 2