Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

Za nami ostatnie z serii spotkań w ramach projektu “Szkoła międzypokoleniowa”, podczas których nasi niesamowici młodzi asystenci wprowadzali wyjątkowych Seniorów w tajniki świata cyfrowego. Było to piękne podsumowanie tygodni intensywnej nauki, podczas których wspólnie odkrywaliśmy możliwości nowoczesnych technologii, aplikacji oraz zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

Jednak to, co w tym projekcie okazało się najwspanialsze, wydarzyło się poza ekranami smartfonów i komputerów. Przez ten czas między uczniami a Seniorami narodziły się autentyczne, głębokie i pełne ciepła relacje. Zamiast sztywnego podziału na „nauczycieli” i „uczniów”, stworzyliśmy zgrany zespół oparty na wzajemnym zaufaniu, szacunku i ogromnej dawce humoru.

Młodzież z klasy 7a pod kierunkiem p. Marzeny Boćwińskiej zaimponowała Seniorom swoją dojrzałością, niesamowitą cierpliwością i empatią. Z kolei nasi zacni goście wnieśli w szkolne mury niezwykłą mądrość życiową, energię i uśmiech, który rozpraszał każdy technologiczny stres. Wspólne przybijanie piątek po pomyślnym zalogowaniu do aplikacji, szczery śmiech przy rozszyfrowywaniu młodzieżowego slangu oraz szczere rozmowy pokazały, że różnica wieku wcale nie musi dzielić – wręcz przeciwnie, może niesamowicie wzbogacać. Zbudowane mosty międzypokoleniowego porozumienia zostaną w naszej społeczności na stałe.

Przed nami kolejne wyzwania!

co nas łączy plakat