Kodowania można uczyć na różne sposoby, co pokazuje Code Week oraz ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”. Uczniowie klasy 1a wiedzą już, że mogą być różne sposoby kodowania i szyfrowania informacji. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania dzieci poznały różne szyfry, wymyślały swoje własne i za ich pomocą kodowały hasła dotyczące nauki kodowania (Koduj z nami; Koduj na macie; Koduj w każdym wieku; Warto kodować; Kodowanie jest proste; Kodowanie jest fajne.) oraz przygotowały trasę dla robota wokół napisu Code Week. Kolejny dzień z programowaniem wywołał wiele emocji, był bardzo ekscytujący i udany. To przyjemna nauka.

• Code Week 2019
  • szyfrujemy