Uczniowie klas pierwszych i trzecich naszej szkoły uczestniczą w cyklu warsztatów w ramach Akademii Młodego Naukowca. W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia „Fizyka wokół nas – głuchy telefon – jak przekazać ważną wiadomość?” Tym razem nasi młodzi naukowcy poznawali zagadnienia dotyczące fizyki. Okazało się, że świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Poznali historię porozumiewania się ludzi na przestrzeni wieków. Spróbowali odszyfrować zapisane wiadomości i przekazać zaszyfrowaną wiadomość. Dużym zaskoczeniem było prowadzenie rozmowy przez różnego rodzaju telefony. Tajemnicza fizyka okazała się bardzo ciekawa i przydatna w codziennym funkcjonowaniu. Taka fizyka, to jest to, stwierdzili uczniowie. Zajęcia przeprowadzili doświadczeni wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Szkolnym koordynatorem warsztatów jest p. Jolanta Rozwód.

akademia mlodego naukowca w osemce

• P1200264
  • P1200266