16 grudnia bieżącego roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w literackim spotkaniu o tematyce świątecznej. Zaproszeni goście: p. Krystyna Sawa i p. Barbara Semeniuk – emerytowane polonistki naszej placówki wprowadziły trzecioklasistów w magiczny czas pełen radości i rodzinnego ciepła. Panie czytały świąteczne opowieści. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadań o Mikołaju, choince, bałwanku.
Ósemka często organizuje różnorodne przedsięwzięcia zachęcające młodych ludzi do czytania, ponieważ jest to świetny sposób na wspomaganie ich w rozwoju, w kształtowaniu tożsamości, integracji psychicznej, czyli po prostu w budowaniu dojrzałej osobowości.
Organizatorem spotkania był zespół promocji szkoły.