12 października klasa 3a przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania „Code Week”, realizując przy tym scenariusze zajęć zaproponowane przez firmę EduSense w ramach ogólnopolskiego projektu Cała Polska Programuje. Uczniowie po długiej przerwie spowodowanej nauczaniem zdalnym musieli najpierw przypomnieć sobie zasady tworzenia kodów programistycznych oraz tras dla robota Ozobot Evo. Wszystkim jednak wyuczone w zeszłym roku szkolnym umiejętności powróciły w mig i mogli przystąpić do zadania i zaprogramować zdrowie. Omówiliśmy przy tej okazji tematykę zdrowego odżywiania. Jak zwykle zajęcia z programowania z wykorzystaniem robota cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Nie tylko się świetnie bawili, ale też sporo nauczyli. Zajęcia przeprowadziła pani Wioletta Mazur przy współpracy wychowawcy klasy pani Iwony Molin.

• 3a_code_04
  • 3a_code_02