Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci zyskują energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, dzięki któremu najmłodsi uczą się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 włączył się do tego programu. W jego ramach przeprowadzono zajęcia , podczas których uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogłębianiu wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania się. Dzieci z klas kształcenia zintegrowanego przyniosły z domu wiele zdrowych i smacznych produktów, z których pod kierunkiem opiekunów przygotowały wspólne śniadanie. Uczyły się też zasad higieny obowiązujących podczas przygotowywania posiłków oraz jak należy nakrywać do stołu. Akcja przebiegła 8 listopada. Jej finalnym punktem było zjedzenie wspólnego posiłku.