Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi.
Dlatego jedni nie są warci złamanego grosza, a drudzy są po prostu bezcenni."
Takie hasło przyświecało akcji, w którą włączyły się drużyny i gromady Hufca Chełm, w tym także nasi harcerze z 12 DH 8 WIR pod opieką przewodnik Moniki Szlagowskiej i druha Pawła Rachubika oraz zuchy z 10 GZ Białe Niedźwiadki pod opieką druhny Joanny Wichy i druhny Wioletty Mazur.
Opiekunowie z Domów Pomocy Społecznej w Chojnie, Kaniach i Nowinach zadbali o listy z marzeniami od pensjonariuszy. Prośby były skromne: kolorowa oranżada, słodycze, lalka, płyta z kolędami, 6 paczek cappuccino i inne drobiazgi. Jedna z bardziej wzruszających próśb dotyczyła urządzenia dla głuchoniemego pensjonariusza umożliwiającego mu kontakt ze światem.
Drużynowi na zbiórkach on-line przekazali informację harcerzom i zuchom, którzy podjęli wyzwanie, traktując to jak służbę. Niejednokrotnie z dużą pomocą i wsparciem rodziców postarali się spełnić wszystkie marzenia pensjonariuszy DPS. Na ręce Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej w dniu 16 grudnia b.r. uroczyście zostały przekazane paczki dla seniorów wraz z kartkami z życzeniami świątecznymi od Mikołajów.
Dziękujemy naszym zuchom i harcerzom oraz ich rodzicom za tak piękny dar serca!

  • 05
  • 04
  • 03
  • 01
  • 02
  • 06