Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy IIIa po długiej przerwie, w ramach zajęć informatycznych, znów mogli się uczyć programowania robota mBota, który został zakupiony przez rodziców dla klasy. Przede wszystkim przypomnieli sobie podstawowe funkcje jego działania. Sterowali nim za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na tablecie, obsługującej programistyczne środowiska graficzne oparte na językach Scratch i Blockly. Weryfikowali jak robot odwzorowuje zaprogramowaną przez nich trasę oraz sprawdzali działanie wyświetlacza LED Matrix, tworząc ciekawe animacje. To była nie tylko świetna lekcja z wykorzystaniem nowych technologii, ale i fajna zabawa.
Zajęcia prowadzą panie: Wioletta Mazur i Iwona Molin.

programowanie z mBotem