Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na przełomie grudnia i stycznia odbył się jednoetapowy Wojewódzki Konkurs Poetycki "MOJE WESTERPLATTE, MÓJ STRUMIEŃ I ŹRÓDŁO dedykowany św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin, organizowany we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów Oddziału Lubelskiego, Fundacją Rozwoju KUL pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Celem konkursu było upamiętnienie osoby św. Jana Pawła II, jego przyjaźni z młodzieżą oraz uwrażliwienie uczniów na nieprzemijające wartości: wiarę, piękno, dobro, relacje z drugim człowiekiem i światem.
Wyjątkowymi zdolnościami i kreatywnością poetycką wykazała się Martna Kociubińska (klasa VIII b), która w konkursie zajęła zaszczytne III miejsce (opiekun p. Agata Wojtasiuk).
Serdecznie gratulujemy uczennicy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

1

Poniżej publikujemy nagrodzony wiersz.

ŹRÓDŁO
Martyna Kociubińska

Źródło, czymże jesteś?
Niektórzy szukają źródła życia, inni źródła miłości.
Zadaję wciąż sobie pytanie: "Co jest źródłem świata?"
Słońce, wiatr, woda, a może trzeba szukać głębiej?
Gdy ludzie słyszą słowo źródło, widzą wodę, naturę,
niektórzy nawet wolność.
Człowiek jest istotą dociekliwą, chce wiedzieć wszystko
i pragnie zrozumieć co niepojęte,
chciałby znać początek i zakończenie.
Tylko po co?
Czy znając źródło wszystkiego, człowiek się nie zawiedzie?
Czy to, co znajdzie, nie rozczaruje go?
Człowiek nie lubi porażek,
uważa je za destruktywne, dąży do niedościgłego ideału.
Szukając źródła, napotkasz wiele przeszkód,
ale nie możesz się poddać.
To, czego szukasz, jest warte wszystkiego.
Każdego dnia życie uchyli ci rąbka tajemnicy,
aż w końcu odnajdziesz ŹRÓDŁO, swój początek.
Wszystko przeminie razem z tobą, a wtedy nadejdzie koniec
i zrozumiesz wszystko.