Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać – a zrozumiem!” Konfucjusz.

Uczniowie klasy 2b (wychowawca p. Wioletta Lewczuk) lubią robić eksperymenty i doświadczenia. Poprzez te działania stają się kreatywni, poszerzają wiedzę, rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, a przy okazji uczą się planowania własnych działań, samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Tym razem sprawdzali rozpuszczalność substancji oraz dowiedzieli się, że mama potrafi przygotować w kuchni nie tylko wspaniałe potrawy. Czasem robi też magiczne sztuczki: cukier znika w herbacie, ciasto rośnie, na nitce pojawiają się kryształki, a płyny układają się w kolorowe warstwy. Czy to czary! Nie to nauka dzięki, której dzieci poznają świat i prawa nim rządzące.
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Aby wzmocnić swoje zdrowie uczniowie posadzili cebulkę. Cieszą się, że wkrótce na ich kanapkach zagości szczypiorek. Przygotowują też świąteczną niespodziankę na wielkanocny stół – doniczki z owsem. Owies już kiełkuje!
Czy roślina pije wodę? Aby to sprawdzić przygotowali doświadczenie. Teraz obserwują roślinki, które umieścili w naczynkach z dodatkiem wody i różnokolorowych barwników. Zobaczymy co się stanie? Codziennie sprawdzamy.

  • Fotoram6
  • Fotoram2
  • Fotoram1
  • Fotoram5
  • Fotoram4
  • Fotoram3