Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie BohaterON, poświęconym pamięci powstańców warszawskich. W ramach projektu we wszystkich klasach odbyły się lekcje dotyczące powstania warszawskiego.
W październiku 2022 r. o akcji BohaterON przypominała uczniom gazetka w holu głównym szkoły oraz gazetka wirtualna.
Upamiętniając wydarzenia powstańcze klasa VIII c przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. Powstanie Warszawskie. Wspomnienia, muzyka, poezja powstańcza połączona z odpowiednią scenografią stworzyły niepowtarzalną atmosferę historycznego widowiska, które dało oglądającym wyobrażenie o tamtych dramatycznych wydarzeniach.
Aby uhonorować poszczególnych powstańców uczniowie przygotowali również imienne karty pamięci opatrzone barwami narodowymi, symbolami walczącej stolicy lub też zdjęciami. Karty te stworzyły Tablicę Pamięci eksponowaną w listopadzie 2022 r. w holu głównym szkoły.
Zgodnie z założeniami projektu w tym roku uczniowie nie wykonywali laurek dla powstańców. Umieszczali wpisy na wirtualnej mapie dumnizpowstańców.pl. Uczniowie redagowali podziękowania, życzenia indywidualnie lub zamieszczali wyrazy podziwu i wdzięczności w imieniu całych klas. Najwięcej indywidualnych wpisów z osobistymi refleksjami na temat postawy powstańców warszawskich zamieścili uczniowie klas VIII.

W klasach IV – VIII akcję koordynowali nauczyciele historii – p. Marzena Stadnik i p. Agnieszka Szczepanik. W klasach nauczania zintegrowanego wychowawczynie poszczególnych klas.