Ósemkowa akcja
„Rodacy – Bohaterom”

W grudniu 2019 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas koordynowali kilka akcji charytatywnych. Kolejny raz realizowaliśmy ogólnopolski projekt „Rodacy - Bohaterom - Boże Narodzenie 2019”. To zadanie Stowarzyszenia Odra-Niemen, które współpracuje ze środowiskami byłych żołnierzy Polski Podziemnej w kraju, na Kresach - ziemiach na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, utraconych przez Polskę, w wyniku II Wojny Światowej. Wspomagamy więc budowę wielkiej, patriotycznej rodziny pod hasłem RODACY-BOHATEROM. Dlatego na Święta Bożego Narodzenia wszyscy mobilizujemy siły, aby zebrać dary i napisać kartkę z życzeniami. Bo przyświeca nam zdanie kombatanta, obrońcy Grodna, Kazimierza Tumińskiego, który zmarł w październiku 2018 roku: „nie zapominajcie o nas”.

Przygotowaliśmy paczkę - dar pamięci - od Rodaków dla Kresowych Bohaterów. Każdy przejaw pamięci, szczególnie ze strony Polaków mieszkających w Macierzy, jak mówią kombatanci o Polsce, jest dla nich ważnym dowodem wdzięczności za walkę o niepodległość Ojczyzny oraz podziękowaniem za opiekę nad polskimi miejscami pamięci.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie, ich Rodzice i wychowawcy klas:
klasa I b – wychowawca p. Wioletta Lewczuk
klasa I c – wychowawca p. Joanna Wicha
klasa II a – wychowawca p. Iwona Molin
klasa II b – wychowawca p. Iwona Buczek
klasa II c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
klasa III b – wychowawca p. Jolanta Rozwód
klasa III c – wychowawca p. Anna Radlińska
„Świetliczaki” – wychowawcy p. Wioletta Mazur, p. Monika Strelczuk i p. Joanna Grzesiak
klasa V c – wychowawca p. Marzena Stadnik
klasa VI b – wychowawca p. Aneta Kowalewska