„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...” Jan Paweł II

Tradycją naszej szkoły jest coroczne obdarowywanie prezentami uczniów, którzy znaleźli się w potrzebie. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i tym razem zorganizowali akcję charytatywną „Paczka dla kolegi”.
Dzięki hojności uczniów, ich Rodziców, wychowawców i nauczycieli przygotowaliśmy 10 paczek dla 7 uczniów z kl. I – VII.
Kolejne wsparcie otrzymał mieszkaniec naszego miasta pan Paweł. Na początku marca pożar doszczętnie zniszczył jego budynek mieszkalny. Syn p. Pawła jest obecnie uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie. Postanowiliśmy przygotować i jemu wielkanocną paczkę. Znalazły się w niej słodycze, żywność i środki czystości.
Poza tym nasi wolontariusze pomagają starszym osobom w codziennej opiece nad zwierzętami, w robieniu zakupów czy sprzątaniu (przestrzegając zasad reżimu sanitarnego).
Dziękujemy Wam - kochani Uczniowie - za to, że wsparliście nasze akcje. Dziękujemy Rodzicom i Wychowawcom za wielkie zaangażowanie, mobilizację do zorganizowania pomocy w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy, że nie żyjemy tylko dla siebie, a pomagając - dajemy innym radość.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

• IMG_20210322_121122