W dniu 18.11.2016 r. na pływalni I LO w Chełmie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Uczestnicy zawodów startowali w sztafetach pływackich 8x25 m stylem dowolnym.
Sztafeta dziewcząt SP 8 uplasowała się na pierwszym miejscu osiągając rezultat 2:50,35 sek. przed SP 5 i drugim składem SP 8 płynącym poza konkurencją.
Sztafeta chłopców SP 8 również triumfowała wynikiem 2:22,06 sek. Drugie miejsce wywalczyło SP 7, a trzecie drugi skład SP 8 (poza konkurencją). Dwie najlepsze sztafety awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się w Świdniku.
W konkursie indywidualnym uczniowie klas sportowych pływackich 5a, 4a i 3a wywalczyli aż 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.
Trenerami klas sportowych są: p. Agnieszka Kargol, p. Piotr Sadura, p. Mariusz Raćkowicz.