Na początku czerwca uczniowie klas 5a i 5c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie 2026”.
Korzystając z pięknej pogody, uczniowie z nauczycielem udali się na polanę gdzie spędzili czas na wspólnym czytaniu książek przygotowanych wcześniej przez szkolną bibliotekarkę. Wśród czytanych książek znalazły się zarówno powieści przygodowe, jak i opowiadania oraz literatura popularnonaukowa.
Akcja była doskonałą okazją do połączenia relaksu na świeżym powietrzu z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych. Uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami z lektury i polecali sobie nawzajem ciekawe tytuły. Wspólne czytanie na łonie natury sprzyja integracji, budowaniu pozytywnych skojarzeń z czytaniem oraz rozwijaniu kompetencji czytelniczych.





Plan lekcji
Dziennik lekcyjny
Szkolna poczta






































































































































































