Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

15 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Zamościa oraz Archipelagu Roztocze – Parku Żywiołów w miejscowości Budy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamościa, nazywanego „Perłą Renesansu”. Podczas spaceru po mieście - twierdzy uczniowie podziwiali bastiony, pomnik Jana Zamoyskiego oraz piękne, zabytkowe kamieniczki. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek na malowniczym Wielkim Rynku. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do miejscowości Budy, gdzie odwiedzili Archipelag Roztocze – Park Żywiołów – wyjątkowe miejsce edukacji i rozrywki, pozwalające wszystkimi zmysłami odkrywać żywioły Roztocza i otaczającego nas świata. Uczniowie korzystali z pakietu Wielka Wyprawa, dzięki któremu mogli uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i atrakcjach. W strefie Empiria Zmysłów i Żywiołów Roztocza poznawali tajemnice przyrody oraz odkrywali otaczający świat poprzez doświadczenia angażujące wszystkie zmysły. Dużo radości dostarczyła im zabawa w Fikolandzie oraz pokonywanie pełnego wyzwań laserowego toru przeszkód, które wymagały sprawności i zręczności. Podczas zwiedzania Parku Miniatur Kresowych uczniowie mogli podziwiać miniaturowe modele najważniejszych zabytków i poznać bogatą historię dawnych Kresów. W Dolinie Czasoprzestrzeni przenieśli się w fascynujący świat nauki i odkryć, poznając zjawiska związane z czasem i przestrzenią. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również Place Zabaw Kreatywnych, gdzie dzieci z entuzjazmem przemierzały labirynt, poszukiwały skarbów w kopalni złota oraz korzystały z placu zabaw z tyrolką. Niezwykłym przeżyciem okazały się także żywe kolorowanki w technologii AR, które pozwoliły własnoręcznie pokolorowanym obrazkom „ożyć” dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Wycieczka była doskonałą okazją do poznawania historii i przyrody regionu, a także do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas - p. Wioletta Lewczuk, p. Magdalena Gardzińska, p. Eliza Pietruk, a wsparcia udzielili im p. Marzena Mazurek i p. Krzysztof Gajek.

  • photo3
  • photo1
  • photo4
  • photo2