Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,
gdy drugim radość w niedoli przynoszą.”   Adam Asnyk

Akcje charytatywne uczą dostrzegać, że czasami bardzo blisko nas jest ktoś, kto ma takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Działania na rzecz innych uczą empatii i wrażliwości, wzmacniają poczucie własnej wartości, integrują środowisko, a przede wszystkim potwierdzają, że wspólnie możemy zdziałać więcej.
W naszej szkole, mimo sytuacji związanej z pandemią, podjęto działania mające na celu pomoc pacjentom Chełmskiego Oddziału Psychiatrycznego SPWSS. Uczniowie wraz z rodzicami z zaangażowaniem włączyli się do zbiórki środków higieny osobistej, odzieży i trwałych produktów spożywczych.
Dary serca zostały przekazane na ręce ordynator oddziału szpitalnego, pani Sylwii Raszczepkin i pielęgniarki oddziałowej, pani Marioli Szponar.
W zbiórce darów szczególnie wyróżnili się uczniowie klasy II a (wych. p. Elżbieta Dras), klasy III a (wych. p. Iwona Molin), klasy III c (wych. p. Marianna Niemczuk), klasy VI c (wych. p. Maria Delekta), klasy VII b (wych. p. Aneta Kowalewska) oraz p. Arkadiusz Borowiec.
Akcję wsparło również indywidualnie wielu rodziców naszych uczniów.
„Każde życie jest piękne, kiedy myślimy przede wszystkim o innych.”
Organizatorzy przedsięwzięcia, p. Maria Delekta i p. Marzena Chrabąszcz, z całego serca dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji.

  • 1608572417708
  • 1608572417650
  • 1608572417623
  • 1608572417694
  • dar 2
  • 1608572417656
  • dar 5
  • 1608572417672