Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z okazji 158 rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie klasy VII d zrealizowali projekt edukacyjny tworząc tematyczne książeczki, w których przedstawili genezę zrywu niepodległościowego, jego przebieg oraz dramatyczne konsekwencje. Siódmoklasiści szczególną uwagę zwrócili na losy dyktatorów powstania, gotowych poświecić życie dla wyzwolenia ziem polskich spod obcego jarzma. Realizacja projektu jest przedsięwzięciem, które ma na celu kultywowanie pamięci o walce niepodległościowej Ojczyzny.
Opiekunem projektu, który zachęcił młodzież do zadumy nad meandrami polskiej historii jest pani Agnieszka Szczepanik.

Powstanie styczniowe