Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Każdy uczeń klasy 2a chociaż raz w życiu spotkał pszczołę, ale im więcej wie o naszych małych przyjaciołach, tym bardziej może im pomóc w codziennej, ciężkiej pracy. Dzięki zajęciom w ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Bee happy” uczniowie nie tylko poszerzą swoją wiedzę o znaczeniu pszczół dla środowiska, ale także ukształtują właściwe postawy wobec tych owadów. Poznali przesłanie królowej pszczół do dzieci i będą dbać o te bardzo pożyteczne zwierzęta. Wykorzystując burzę mózgów utworzyli mapę myśli, w której zawarli pytania, czego chcą dowiedzieć się o pszczołach. Pytań było bardzo dużo, nie zmieściły się na tablicy, gdyż życie pszczół bardzo interesuje drugoklasistów. Powstała też mapa myśli online utworzona przez wychowawczynię klasy p. Elżbietę Dras. Uczniowie wiedzą, jak wygląda pszczoła oraz potrafią odróżnić ją od osy. Obejrzeli film, różne materiały edukacyjne i poznali etapy rozwoju pszczoły. Aby utrwalić wiadomości przygotowali z plasteliny prace plastyczne. Na zajęciach programowania tworzyli animacje pt. „Pszczoły na łące", a to dopiero początek ich podróży do świata pszczół.

  • Mind Map2
  • etapy r. p (2)
  • Przesłanie królowej
  • animacje
  • mapa myśli
  • pszczoła czy osa
  • etapy r. p (1)
  • etapy r.p
  • etapy rozwoju pszczoły