Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

napis czytanie ma moc

Uczniowie 2b biorą udział w programie „Czytanie ma moc”. Klasa Druga to „Warsztaty wyobraźni”, które pokazują siłę ludzkiej kreatywności i uczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami.
Co odróżnia dzieło literackie od dzieła filmowego czy dokumentu dźwiękowego? Czym jest adaptacja literacka? Jak ćwiczyć dykcję, czym jest artykulacja głosowa i jak wykorzystać swoje umiejętności komunikacyjne? Tego dowiedzieli się w listopadzie. Stworzyli audiobooki na podstawie książki Magiczne drzewo – Czerwone krzesło Andrzeja Maleszki.
Słowa bywają nieposłuszne. Trudno ich upilnować – czasem mają szemraną przeszłość, przekraczają granice, a nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazał dzieciom świat słów zapożyczonych. Odkrywali sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy! Poszukiwali korzeni wyrazów i tworzyli ich drzewa genealogiczne. Na wyprawę detektywistyczną z Michałem Rusinkiem i jego „Wihajstrem czyli przewodnikiem po słowach zapożyczonych” wyruszyli w grudniu.
Pik i Robi z tajnej organizacji – Ministerstwa Komiksu! Kreska po kresce, dymek po dymku w styczniu nauczyli nas zasad tworzenia komiksu.
Przed nimi jeszcze wiele ciekawych wyzwań na które czekają z niecierpliwością.

  • 4
  • 5
  • 1
  • 3
  • 2