Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia - w rocznicę urodzin H. CH. Andersena, baśniopisarza wszechczasów, który od samego początku jest jego patronem. Głównym celem tego święta jest inspirowanie i rozbudzanie pasji czytania wśród dzieci. Dorosłym zaś zwraca uwagę na problemy czytelnictwa literatury dla młodego odbiorcy. Jak co roku, biblioteka szkolna włączyła się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia dla dzieci. Uczestnikami byli uczniowie klasy I c o profilu czytelniczo - medialnym, którzy wysłuchali czytanej przez nauczyciela bibliotekarza baśni H. Ch. Andersena pt. „Talizman”, natomiast bajkę „Wilk i siedem koźlątek” pięknie przedstawiła swoim kolegom i koleżankom Maja Oryszkiewicz-Polakowska z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Następnie uczniowie opowiadali bardzo ciekawie o swoich ulubionych lekturach, „Książkomaniacy – booktalking, czyli krótko o ulubionej książce”, zapraszamy do obejrzenia pierwszych filmowych wystąpień. Wykonali również prace plastyczne polecając ciekawe książki, które warto przeczytać, nagrody niespodzianki za najpiękniejsze prace otrzymali Miłosz Wiśniewski i Maja Oryszkiewicz-Polakowska. Obejrzeli wystawkę najstarszych i najnowszych książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki. Przeprowadzili wywiad z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami na temat ich ulubionych książek i tytuły zaprezentowali w klasie. Dzieci zostały zapoznane z wynikami czytelnictwa klasy I c, tytuł najaktywniejszego czytelnika zdobyła Zosia Sobczyk. Gratulujemy!. Zajęcia przygotowały p. Elżbieta Kaczyńska i p. Ewa Drzewiecka.

• ksiazki rodz