Mistrzem można być w każdej dziedzinie – w sporcie, w kuchni, w matematyce. Można być również mistrzem pięknego czytania. Jest wiele dzieci w naszej szkole, które pięknie czytają. Aby dowiedzieć się, kto najlepiej sobie z tym radzi, z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek został zorganizowany konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” przeznaczony dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Uczestnicy w przeciągu 3 minut prezentowali wybrane przez siebie fragmenty utworów pochodzących z literatury dla dzieci. Udział w konkursie wzięło dziesięciu uczniów:
Gabriel Krawiec kl. I a
Oliwia Szulakowska kl. I b
Maja Oryszkiewicz-Polakowska kl. I c
Emilia Spyrka kl. II a
Maksymilian Adamiec kl. II b
Dominika Wicha kl. III a
Magda Oszust kl. III b
Kacper Michalski kl. III c
Grzegorz Łagowski kl. III d
Maja Łubińska kl. IIIe
Jury w składzie: Elżbieta Adamczuk, Elżbieta Dąbrowska, Elżbieta Kaczyńska w swoich ocenach brało pod uwagę: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą umiejętnością pięknego czytania.
Miło nam poinformować, że Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

Gabriel Krawiec kl. I a
Emilia Spyrka kl. II a
Dominika Wicha kl. III a

Tytuł Wicemistrza otrzymali:
Maja Oryszkiewicz-Polakowska kl. I c
Magda Oszust kl. III b

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy wszystkich do czytania!