III Regionalny Konkurs Pięknego Czytania - edycja 2020 „W hołdzie Janowi Pawłowi II” - rozstrzygnięty!
Miło nam poinformować, że III Regionalny Konkurs Pięknego Czytania - edycja 2020 „W hołdzie Janowi Pawłowi II” został rozstrzygnięty!
Organizatorem Konkursu Pięknego Czytania była Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. Honorowy patronat sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Chełma, powiatu chełmskiego, powiatu krasnostawskiego i powiatu włodawskiego.
Do konkursu przystąpiło 44 uczestników z 23 szkół. Oceny nadesłanych nagrań dokonały dwie niezależne komisje konkursowe.
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej
przyznano Julii Łuć, uczennicy kl. II a (wychowawca p. Elżbieta Dras).
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej
przyznano Kamili Poliwczak, uczennicy kl. VI c (nauczyciel j. polskiego p. Maria Delekta).
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej przyznano Zofii Stelmaszuk, uczennicy kl. VIII c (nauczyciel j. polskiego p. Agata Wojtasiuk).
Koordynatorkami konkursu były p. Elżbieta Kaczyńska i p. Lidia Sułek.
Mistrzowie Pięknego Czytania uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Marszałka Województwa Lubelskiego.
Gratulujemy zwycięzcom!
Więcej informacji z konkursu na:

Zdjęcie ukazuje trzy dyplomy laureatek w konkursie o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.