Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Badania lekarskie kandydatów do szkół ponadpodstawowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało kampanię informacyjną, skierowaną do rodziców i uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjów, dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły w załącznikach.

Terminarz rekrutacji
Postępowanie rekrutacyjne
Zadania szkoły, do której kandyduje absolwent
Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych