Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem: Książka nas łączy. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia zakładek. Zakładki do książek nie muszą być przypadkowymi świstkami papieru. Z powodzeniem mogą być ich ozdobą. Wykonane z filcu i udekorowane, drewniane i ozdobione metodą decoupage albo bardziej tradycyjne, zrobione z kartonu i ozdobione kredkami i flamastrami. Sposobów na wykonanie zakładek jest mnóstwo! Podczas naszych warsztatów wykorzystaliśmy japońską sztukę składania papieru Origami (24 października Światowy Dzień Origami). Dzieci na zajęciach rozmawiały również o konieczności szanowania książek i o zasadach obowiązujących w trakcie czytania.
Wszystkie zakładki zostały wykonane samodzielnie przy użyciu prostych i tanich materiałów i chętnie zabrane do domu. Zajęcia wszystkim się bardzo podobały i mamy nadzieję, że zachęciły do czytania książek.

  • 20171025_140759_fotor
  • collage_fotorwys
  • 20171025_141646_fotor3
  • 20171025_140937_fotor1