Quiz przygotowany z użyciem platformy Kahoot i z wykorzystaniem osobistych urządzeń mobilnych potrafi natychmiast zaktywizować uczniów do nauki i podgrzać pozytywne emocje. Nic dziwnego, dzieci uwielbiają gry i zabawy, w których mogą się sprawdzać. Przeprowadzając interaktywny quiz zamiast kartkówki lub testu, fundujemy im wielkie emocje, oczekiwanie, prawdziwą przygodę i zabawę. Interaktywny quiz jest rozwiązywany na wzór trzymających w napięciu eliminacji do teleturniejów. 24 listopada uczniowie kl. 2a rozwiązywali quizy utworzone przez wychowawczynię p. Elżbietę Dras. Zaczęli od quizu bajkowego, potem rozwiązywali dwa quizy dotyczące lektur: „120 przygód Koziołka Matołka” i „Pięciopsiaczki”. Tym razem autorami pytań byli także uczniowie. Dzieci bardzo się cieszyły i wyczekiwały na moment, kiedy pojawi się ich pytanie. Ten dzień szczególnie zapamiętały, gdyż towarzyszyły im emocje sięgające zenitu i tajemniczość. Dzięki Kahoot wszyscy dobrze bawili się na lekcji, byli zadowoleni i po zakończonej grze krzyczeli „Jeszcze!”, więc kolejne quizy rozwiązywali rezygnując z przerwy i poprosili o kody do quizów, aby jeszcze raz pograć w domu. Jednocześnie ciekawie podsumowano zajęcia o Koziołku Matołku i o pięciopsiaczkach, ćwiczono czytanie ze zrozumieniem i sprawdzano wiedzę dotyczącą lektur. Na tej samej lekcji miała miejsce analiza wyników i informacja zwrotna. Omawiając lekturę „Pięciopsiaczki” niektórzy uczniowie już wcześniej podjęli wyzwanie i wykonali zadanie domowe w formie quizu w Kahoot. Kahoot testowali też rodzice podczas zebrania klasowego i rozwiązywali quiz dotyczący cytatów z polskich filmów oraz seriali, a muzyka podnosiła poziom emocji także u nich. Kahoot jest dla każdego i sprawdza się wszędzie, nawet na zajęciach indywidualnych. Można rywalizować z innymi graczami oraz ścigać się z samym sobą (ze swoim duszkiem z poprzedniej rozgrywki) i w ten sposób poprawić swój wynik oraz jeszcze bardziej angażować się w grę.