Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy Va na lekcjach języka polskiego (nauczyciel p. Ewa Skórzewska – Popek) poznawali mity greckie. Wskazywali cechy postaci mitologicznych, kształcili umiejętności wypowiadania się o utworze, wykorzystali poznaną wiedzę do zabawy w teatr. Piątoklasiści, wcielając się w rolę Ariadny, Demeter, Gai, Syzyfa, Aresa, Zeusa, Posejdona, Hadesa, …., opowiadali o życiu boginek i bogów. Bogacili swój zasób słownictwa, ładnie się wysławiali, używali greckich wyrażeń i zwrotów. Wykazali się pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem w proces lekcyjny.

  • img_20190319_122125
  • img_20190319_122019