Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Masz problem z dyktandami i ortografią? Każdy sposób na naukę ortografii jest dobry. Uczniowie kl. 3a wykorzystali podczas zajęć aplikację „Dyktanda dla klas 1-6! Ćwicz ortografię wszędzie!” Podopieczni p. Elżbiety Dras uzupełniali dyktanda za pomocą dotknięć ekranu (Całkowicie za darmo i bez reklam!). W aplikacji znajduje się ponad 100 dyktand o różnej tematyce z podziałem na klasy: 1, 2, 3, 4-6. Można wybrać omawianą trudność ortograficzną lub pracować na materiale mieszanym. Dyktanda są ujęte w formie tematycznych opowiadań. Zadaniem uczniów było wybranie i zaznaczenie odpowiednich ortogramów w wyrazach. Po uzupełnieniu tekstu każdy samodzielnie dokonał sprawdzenia i otrzymał informację zwrotną (ilość pól do wypełnienia, ilość poprawnych i błędnych odpowiedzi oraz zdanie motywujące do dalszej pracy). Aplikacja docenia, a nie ocenia - w przypadku gorszego wyniku dzieci zostały zmotywowane do dalszych ćwiczeń.

  • 3
  • 2
  • 1