Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W naszej matematyczno-informatycznej klasie Ib podejmuje różne wyzwania. Kodujemy matematykę i programujemy z wykorzystaniem aplikacji Baltie, Scratch Junior i Scratch. W ramach programu pod patronatem MEN przez cały rok realizowaliśmy różne scenariusze zajęć i dzisiaj już wiemy, że komputer to narzędzie ułatwiające pracę, zabawę, naukę, ale żeby spełniało swoją odkrywczą funkcję nieodzowny jest człowiek, który pisze dla niego programy. My też uczyliśmy się pisać programy na zajęciach z p. Iwoną Buczek i p. Przemysławem Rogalskim. Uczestniczyliśmy również w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon” i aż 5 naszych kolegów z klasy zdobyło tytuł laureata. W maju zakończyliśmy program „Technologie z klasą” i „Zaprogramowani na przygodę”. W II semestrze pierwszej klasy uczestniczyliśmy również w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wielka Mapa Polski”, poznawaliśmy nasz kraj wymieniając pocztówki z kolegami z klas I-III w całej Polsce. Otrzymaliśmy w nagrodę piękną mapę fizyczną Polski, na której mogliśmy zaznaczać miejsca, z których otrzymaliśmy pozdrowienia. Warto się uczyć!

20190611 111719