W październiku, podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej bibliotece odbywały się zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z cyklu „Popołudnie z książką”. Spotkania te miały na celu wypełnienie wolnego czasu, rozwój zainteresowań czytelniczych, wyrobienie nawyku obcowania z książką, uwrażliwienie na piękno literatury oraz kształtowanie szacunku dla książek. Podczas spotkań odbywało się głośne czytanie bajek i fragmentów dłuższych utworów literackich dobranych do upodobań małych słuchaczy, aby dzieci mogły z przyjemnością spędzić czas oraz przeżyć prawdziwą książkową przygodę. W organizację zajęć włączyły się uczennice z Klubu Przyjaciół Książki, które z dużym zaangażowaniem prezentowały wybrane teksty. Dzieci wysłuchały „Bajki o złotym jajku” oraz baśni „Żabi król” z wykorzystaniem japońskiego teatru kamishibai. Na zajęciach odbyły się pogadanki na temat przeczytanych baśni. Ponadto dzieci wysłuchały fragmentów książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek oraz „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej. Nie zabrakło również bibliotecznych zabaw takich jak np. „Wielkie poszukiwania w bibliotece” (odnajdywanie książek). „Popołudnia z książką” były dla dzieci okazją do kontaktów z rówieśnikami, doskonalenia różnych umiejętności oraz poznania świata książek.

• ko2
  • pop1