Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi"
Jan Paweł II

Szkolne Koło Caritas w naszej szkole powstało wiosną 2001r. Inicjatorką powstania koła  była p. Małgorzata Sawicka – nauczyciel matematyki. Regulamin koła podpisany został 30 maja 2001 r. przez  Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Andrzeja Głosa i Dyrektora Szkoły panią Krystynę Matyszczuk-Szambelan.

Szkolne Koło Caritas to organizacja uczniowska działająca na terenie szkoły i włączająca się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno - opiekuńczo - wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Członkami koła są uczniowie gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej.

Obecnie opiekę nad wolontariuszami sprawuje pani Elżbieta Kruk – nauczyciel religii. Koło działa w oparciu o regulamin oraz roczny plan pracy. Formacji duchowej członków koła poświęcone są spotkania wolontariuszy z opiekunami.

Cele koła:
• Kształtowanie i wychowywanie młodzieży w duchu humanizmu, tolerancji
i sprawiedliwości społecznej.
• Kształtowanie postaw wrażliwości chrześcijańskiej.
• Uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego inspirowane wskazaniami Ewangelii.
• Rozpoznawanie konkretnych potrzeb w szkole i w najbliższym otoczeniu – pomoc uczniom chorym, uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, rodzinom wielodzietnym,  ludziom starszym, samotnym.
• Stała współpraca i włączanie się w akcje prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.