Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W związku z Rokiem Praw Dziecka nasi uczniowie na informatyce i zajęciach komputerowych realizowali projekt „W Ósemce znamy swoje prawa i obowiązki. Pamiętamy również, iż inni też je mają.” Celem tego projektu było popularyzowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu praw i obowiązków dziecka, rozbudzanie kreatywności, uświadomienie, że współczesna szkoła powinna być miejscem, w którym znane są i szanowane prawa wszystkich ludzi.
W polskim systemie prawnym dzieci korzystają z następujących praw:
· Prawo do edukacji.
· Prawo do wyrażania swojej opinii.
· Prawo do swobody wypowiedzi i informacji.
· Zakaz naruszania godności ucznia przez przyjęte w szkole reguły dyscypliny.
· Prawo do jawnej i umiarkowanej oceny postępów w nauce.
· Prawo do życzliwego, podmiotowego traktowania w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
· Prawo do wpływania na życie szkoły poprzez działalność samorządową.
· Prawo do uznania i zachowania tożsamości narodowej.
· Prawo do swobody myśli oraz przekonań światopoglądowych i religijnych.

Pod okiem p. Anety Kowalewskiej czwartoklasiści i piątoklasiści „rysowali myszką po ekranie”. Ważne jest, by dzieci uświadomiły sobie, że należy pamiętać o swoich prawach, ale jednocześnie respektować prawa innych i pamiętać o obowiązkach.

 • Bartek Grzywna 4c
 • Maciej Czelej
 • Patrycja Gadzała
 • Nikola Gac
 • Marcel Bieniek
 • Bartek Dymański
 • szymon gołębiowski
 • Oliwier Koziński 4c
 • IWO PRAWA DZIECKA
 • Karolina Ciszak
 • Milena Dragan (2)
 • Kordian Adamczyk
 • Dawid Wójtowicz 4C
 • Kacper Nadworski 4C
 • Julia Rak
 • Weronika Budziszewska 5b szkoła nr 8
 • Prawa Dziecka
 • Prawo do odpoczynku
 • B. Dębiński
 • Ola Grzesiuk
 • Hania
 • Marcel
 • Natalia Popielnicka 4a prawa dziecka