Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W czwartek 12 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której ideą jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Uczniowie klasy 6B pod opieką p. Moniki Szlagowskiej oraz 6E pod kierunkiem p. Marzeny Boćwińskiej przygotowali z tej okazji utwór Elizy Orzeszkowej pt. „Dobra Pani” i zaprezentowali własną interpretację tego tekstu w Bibliotece Pedagogicznej.